Dlaczego właśnie trening obwodowy?

Aktywność fizyczna ważna jest dla zachowania nie tylko zgrabnej sylwetki, ale również zdrowia. W związku z tym każdy z nas powinien możliwie jak najczęściej się ruszać. Wielość form treningu sprawia, że każdy ma szansę znaleźć dla siebie optymalne ćwiczenia. Osoby, które chcą szybko zobaczyć efekty swojej ciężkiej pracy, powinny postawić na trening obwodowy. O co w nim chodzi i dlaczego jest tak dobry spróbujemy odpowiedzieć poniżej.

Na efekty nie trzeba długo czekać
Ćwicząc co drugi dzień po przynajmniej trzydzieści minut, możemy spodziewać się pierwszych efektów już po miesiącu treningu. Z całą pewnością nie jest to długi czas. Trzeba jednak pamiętać, że trening od czasu do czasu nie przyniesie rezultatów: nie pomoże schudnąć an tym bardziej nie wyrzeźbi nam mięśni.

Idealne rozwiązanie dla szukających urozmaicenia
Trening obwodowy to zajęcia naprawdę urozmaicone. Nie ma tutaj wykonywania przez trzydzieści minut dwóch ćwiczeń, co może naprawdę doprowadzić do szału. Obwodówka składa się z kilku lub kilkunastu „stacji treningowych”, które sprawiają, że osoba ćwicząca nigdy się nie nudzi. Kiedy jednak jakieś ćwiczenie przestanie nas bawić, nie jest to żaden problem – wystarczy wymienić je na inne, które porusza tą samą grupę mięśni. Trening nie nudzi, nie następuje utrata motywacji, efekty są widoczne. Aż chce się trenować dalej!

Mięśnie są bezpieczne
W czasie treningu obwodowego mięśnie nie są nadmierne obciążone. Wszystko dlatego,że plan treningowy zawsze układany jest tak, aby poruszać kolejne grupy mięśni. Nigdy nie wykonuje się po sobie ćwiczeń, które obejmują tą samą grupę mięśniową. Nie należy więc obawiać się, że trzydziestominutowy trening zakończy się wielkimi zakwasami lub, co byłoby zdecydowanie gorsze, poważną kontuzją. Wszystko konstruowane jest tak, aby przynosiło efekty, a jednocześnie było bezpieczne dla ciała.

Poprawa kondycji
Trening obwodowy zaliczany się do treningu cardio. Skutecznie poprawia on więc kondycję organizmu i jednocześnie pozwala zgubić nadmierne kilogramy. Decydując się na obwodówkę, nie tylko rzeźbimy mięśnie, ale również spalamy tłuszcz.

Napisz komentarz