Sześć najlepszych źródeł testosteronu

Niewątpliwie, testosteron jest niezbędnym hormonem w naszym organizmie, odpowiedzialnym za przyrost masy mięśniowej. Im więcej go mamy, tym lepiej. Podpowiadamy więc jak zwiększyć jego ilość. Oto naturalne składniki pokarmowe, które masz na wyciągnięcie ręki.

Słyszałeś o wspomagających produktach żywieniowych? Nie ma nic lepszego dla kulturysty trenującego podnoszenie ciężarów niż jedzenie wzmagające produkcję testosteronu.

Zaryzykuję stwierdzenie, że testosteron jest najważniejszym hormonem, jeśli chcemy czerpać największe korzyści z treningu. Testosteron jest hormonem anabolicznym, mającym najbardziej znaczącą funkcję w organizmie. Im więcej go się znajduje, krążącego w twoim organizmie, tym łatwiej będzie ci uzyskać suchą tkankę mięśniową i pozbyć się tkanki tłuszczowej.

Chociaż kobiety produkują mniej testosteronu niż mężczyźni, zwiększenie poziomu testosteronu jest naturalnie możliwe również u kobiet i może wpłynąć korzystnie na ich budowę ciała.

Szczęściarze z was, jeśli chodzi o budowanie mięśni, nie ma lepszej opcji na początek niż wycieczka do supermarketu. Badania wskazują na to, że niektóre składniki pokarmowe zawierają naturalne dopalacze, które „dbają” o twoje mięśnie podczas treningu.

Oto lista produktów zwiększających rezultaty.

Owoce morza źródłem witaminy D

Zarzucając sieci na owoce morza, takie jak krewetki, gwarantujesz sobie murowany efekt zwiększenia poziomu witaminy D, co wiąże się z ostatnimi badaniami przeprowadzonymi na Harwardzie. Otóż udowodniono, że mężczyźni z wyższym poziomem witaminy D mieli także wyższy poziom testosteronu.

Odkrycia te mogą pomóc wyjaśnić dlaczego badania „Medicine and Science in Sports and Exercise” wskazują na to, że mężczyźni i kobiety z wyższym poziomem witaminy D wyróżniają się silniejszymi mięśniami w dolnej i górnej części ciała. Tak więc wniosek jest taki, że jeśli chcesz zbudować taką siłę jak profesjonaliści, weź sobie kwestię witaminy D do serca.

Niestety, niektórzy ludzie mają niewłaściwy poziom witaminy D gdy dopada ich zimowe przygnębienie, to zwykle powoduje gwałtowny spadek poziomu testosteronu.

Uzyskaj jeszcze więcej witaminy D z pokarmów takich jak: olej z wątroby dorsza, śledź, łosoś, sardynki, makrela, jaja od kur z wolnego wybiegu.

Dynia w diecie jako uzupełnienie cynku

Te straszące dynie z lampą w środku, są świetnym źródłem cynku, minerału, który bierze udział w tysiącach różnych reakcji enzymatycznych w organizmie, włączając w to produkcje testosteronu. Nie dziwi nas to, że badania opublikowane w „Nutrition” wskazują na to że mężczyźni z nieodpowiednim spożyciem cynku, mają niższe stężenie testosteronu.

Te straszące w Halloween dynie, są świetnym źródłem cynku – minerału, który bierze udział w tysiącach różnych reakcji enzymatycznych w organizmie, włączając w to produkcje testosteronu.

Włącz więcej tego zwiększającego testosteron składnika do swojej diety, dodając pestki dyni do owsianki, jogurtu, czy sałatki, a nawet zmiksuj je razem z koktajlem białkowym.

Uzyskaj jeszcze więcej cynku z pokarmów takich jak: ostrygi, krab, indyk, kurczak, stek, kiełki pszenicy, nasiona sezamu, orzechy nerkowca, soczewica.

Magnez nie tylko przeciw skurczom

Kto by pomyślał, że zwykłe otręby pszenne pomogą poprawić twoje wyniki na siłowni. Bogate w błonnik ziarna pszenicy są świetnym źródłem magnezu. Badania przeprowadzone przez naukowców w Turcji, dowiodły, że ludzie z większym spożyciem magnezu mieli większe pokłady krążącego testosteronu. Oprócz tego magnez był bardziej efektywny w zwiększaniu poziomu testosteronu, w połączeniu z ćwiczeniami
o wysokim natężeniu.

Kto by pomyślał, że zwykłe otręby pszenne pomogą ulepszyć twoje wyniki na siłowni

Magnez jest potrzebny do przebiegu setek reakcji biochemicznych w organizmie,
a produkcja testosteronu jest zdecydowanie jednym z nich. Możesz włączyć do diety większą ilość otrębów pszennych poprzez dodawanie ich do owsianki, ciasta naleśnikowego, czy koktajli białkowych.

Uzyskaj jeszcze więcej cynku z pokarmów takich jak: proszek kakaowy, migdały, pełnoziarniste otręby owsiane, nasiona słonecznika, masło orzechowe, fasola.

Włoski ser korzystny dla budowania masy mięśniowej

Ten podstawowy produkt włoski jest jednym z najlepszych źródeł serwatki białkowej spośród wszystkich produktów nabiałowych, co sprawia, ze jest pożądany przez budujących masę mięśniową.

Ostatnie badania przeprowadzone przez naukowców z University of Connecticut, dowiodły, że badani, którzy spożywali serwatkę białkową mieli niższy poziom hormonu stresu w organizmie – kortyzolu, w czasie odpoczynku po treningu podnoszenia ciężarów.

Ten podstawowy produkt włoski jest jednym z najlepszych źródeł serwatki białkowej spośród wszystkich produktów nabiałowych, co sprawia, ze jest pożądany przez budujących masę mięśniową.

Serwatka jest białkiem mlecznym, które jest szczególnie bogate w aminokwasy o rozgałęzionym łańcuchu, który osłabia reakcje kortyzolu podczas okresów intensywnego treningu. To szczególna korzyść, biorąc pod uwagę, że kortyzol może zatrzymywać produkcję hormonów płciowych, a także prowadzić odkładanie się zapasów tłuszczu.

Uzyskaj jeszcze więcej cynku z pokarmów takich jak: serwatka białkowa w proszku, mleko, jogurt, kefir

Witamina C w truskawkach

Truskawki są głównym źródłem witaminy C. To świetna wiadomość dla ciebie, jeśli chcesz być fit. Wyższe spożycie tego antyoksydantu wiąże się z niższym poziomem kortyzolu powstrzymującym produkcję testosteronu w odpowiedzi na ciężki trening.

Truskawki są głównym źródłem witaminy C.

Kortyzol jest hormonem katabolicznym uwalnianym przez gruczoły nadnercza w odpowiedzi na stresujące sytuacje, w tym, intensywny trening. Niestety, kortyzol współzawodniczy z testosteronem, więc wyższe jego stężenie może wyprzeć testosteron, redukując przez to płynące z niego anaboliczne korzyści. Uzyskaj jeszcze więcej cynku z pokarmów takich jak: kiwi, pomarańcze, grejpfruty, ananas, papryka kolorowa, kapusta, pomidory, brokuły.

Napisz komentarz