Znajdź to o co będziesz walczył

Najważniejszą rzeczą, której się nauczyłem to to, że moja transformacja nie jest związana z treningiem lub dietą. Jeśli chcesz osiągnąć sukces musisz wiedzieć o co walczyć. W momencie, kiedy odkryjesz cel swojej drogi, wszystkie programy treningowe, plany diety przestaną mieć tak duże znaczenie.

1. Nasze pokolenie

Nasze pokolenie ma kilka cech: jest leniwe i ciche. Bardzo łatwo zauważyć, że straciliśmy ducha walki, a nasze zaangażowanie jest dużo mniejsze. Staliśmy się jednostkami, które chcą być postrzegane jako wysoko – inteligentne. Koncentrujemy naszą uwagę na analizowaniu i prowadzimy elokwentne rozmowy. W rzeczywistości więcej robimy, niż mówimy. Poświęcamy naszą uwagę na udzielanie się w dyskusjach na portalach internetowych, a zapominamy o co powinniśmy walczyć.

Jak można to zmienić? Odpowiedzi udzieli wam guru, który wie wszystko o piciu herbaty i medytowaniu. Te wszystkie in formacje będą powiązane z mistycyzmem. Jeśli nie widziałeś jeszcze filmu pt. „Cinderella Man”, najwyższy czas, abyś go obejrzał.

Film jest oparty na prawdziwej historii, mężczyzny o imieniu James Braddock. Jest on bokserem, który doznał kontuzji. Aby utrzymać rodzinę w czasach wielkiego kryzysu, podejmuje on pracę jako robotnik. W momencie, gdy bohater stracił wszystkie swoje oszczędności – dostał szansę powrotu na ring.

Braddock widział jak jego rodzina cierpi z głodu. Mężczyzna wziął się w garść. Był napędzany swoim wewnętrznym ego i świadomością, że ma dużą konkurencję. James znalazł swój własny sposób, jak pokonać młodszych, silniejszych i bardziej wykwalifikowanych zawodników. Zapytany przez dziennikarzy: „Jak możliwe stało się niemożliwym”, odpowiedział: „Tym razem wiem o co walczyć”.

2. Znajdź to o co chcesz walczyć

Nie wiem, czym byłoby to dla ciebie. Nie sądzę, że jakikolwiek guru, albo znany trener dałby ci magiczne wskazówki, jak to zrobić. Mógłbym dopasować dla ciebie dietę, albo wybrać odpowiedni plan treningowy, ale niestety nie mogę ci pomóc znaleźć odpowiedzi na pytanie: „o co masz walczyć?”.

Aby znaleźć cel musisz być odpowiedzialny za działania, zastanowić się nad swoim życiem i dojść do odpowiednich wniosków. Jeśli chcesz znaleźć ducha wojownika, powinieneś uświadomić sobie, że jedyną osobą na którą możesz liczyć jesteś ty sam. Nie trać czasu na wypatrywanie zbawiciela, który rozwiąże wszystkie twoje problemy. Sam musisz to zrobić.

Jedyne co mogę zrobić, to opowiedzieć ci, co stanowi motywację dla innych ludzi. Być może dzięki tej wiedzy, znajdziesz pomysły jak możesz pomóc sobie. Dla ludzi siłą napędzającą były ich problemy zdrowotne, niezbyt zadowalająca jakość ich życia.

Motywację do działania może dać dobrze wykonany trening albo odpowiednia dieta. Znalezienie motywów walki powoduje, że eliminujemy negatywną energię, która w nas drzemie, wyciągamy wnioski, podejmujemy wyzwania fizyczne. Opowiadam ci o rzeczach, które są moich celem, tylko dlatego, aby dać tobie pomysły. Zacząłem walczyć, ponieważ chciałem zmienić moje życie. Pochodziłem z rodziny, która borykała się z problemem uzależnienia.

Jestem zdania, że każdy z nas szuka tych samych trzech rzeczy w życiu : pasji, poczucia celu i spokoju. Często, aby je dostać wybieramy różne sposoby. Jestem szczęściarzem, ponieważ uprawiając tą dziedzinę sportu, osiągnąłem ten cel. Nie wyobrażam sobie, że mógłbym robić coś innego.

3. Jak to znaleźć?

Nie jestem w stanie udzielić ci rady, jak znaleźć rzeczy w imię których podejmiesz walkę. Jestem jednak pewien, że w momencie gdy je znajdziesz, będziesz wiedział, że to to. Kiedy to się stanie, nigdy więcej nie powrócisz na linię startu – będziesz konsekwentnie realizował 90 dniowy program treningowy.

Dni będą zamieniały się w miesiące, miesiące będą przypominały lata, a ty będziesz kontynuował to co zacząłeś. Idź naprzód, nie zmieniaj kierunku, który wcześniej obrałeś, nie szukaj wymówek. Nie będziesz musiał składać noworocznych postanowień – codziennie postawisz sobie wysoko poprzeczkę.

Przestań szukać prostych rozwiązań, a zrozumiesz, że najlepsza misja trwa przez całe życie. Nie znajdziesz hobby, ale sposób na swoje życie. Doskonałość nigdy nie jest łatwa – pełna jest wzlotów, upadków, przeciwności i niepowodzeń.

Z pewnością będziesz miewał dni, w których zechcesz wszystko rzucić. Jeśli jednak wiesz o co walczysz, przetrwasz ten ciężki okres. Tak wygląda życie. Na swojej drodze zawsze będziesz napotykał przeszkody. Bardzo ważne jest więc, abyś znalazł prawdziwy powód, by iść naprzód.

4. Zasada

Droga do sukcesu powinna być twoim celem. Wszyscy jesteśmy zdolni, aby osiągnąć wielkie rzeczy. Nawet przeciętni ludzie zrobili coś wielkiego.

Napisz komentarz